Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Danieli, Henryka i Małgorzaty
poniedziałek, 13 lipiec 2020

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Zawody o Puchar Wójta Gminy Świeszyno rozstrzygnięte!

Zawody o Puchar Wójta Gminy Świeszyno rozstrzygnięte!

Nad jeziorem w Niedalinie członkowie Koła nr 53 "Radew" rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Świeszyno. 30 członków koła o godzinie 8:30 rozpoczęło 4 godzinne wędkowanie. Rywalizacja trwała do samego końca. Przepiękny lin o masie 1 300 g złowiony przed końcem zawodów, dał zwycięstwo Bogdanowi Jendrzejczakowi z Kurozwęcza. Drugie miejsce na podium wywalczył Tomasz Zabuski, zaś  miejsce trzecie Wojciech Janicki. Zwycięzcom Pani Wójt Ewa Korczak wręczyła puchar oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym wędkarzom wręczono upominki. Bardzo dziękujemy za przybycie Panu Bogdanowi Korydze, Przewodniczącemu Rady Gminy Świeszyno, który po raz pierwszy brał udział w zawodach organizowanych przez koło „Radew”.

Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek przygotowany przez żony wędkarzy i nie tylko. Szczególne podziękowania nalezą się Paulinie Błahuta za pyszne ciasta oraz Idze Grykień i Kamili Makowskiej za przekąski dla dzieci.

Zgodnie z zapowiedzią, prezes koła poinformował o rozpoczęciu funkcjonowania szkółki ekologiczno-wędkarskiej. Jej nazwa została wybrana drogą konkursu na stronie fb koła. Zwyciężyła nazwa "OKONEK", której pomysłodawczynią była Paulina Mikołajczyk.

W chwili otwarcia 12 adeptów otrzymało z rąk dyrektora okręgu PZW w Koszalinie Sławomira Połomskiego legitymacje wędkarskie, a Pani Wójt Ewa Korczak wręczyła upominki. Kadeci szkółki już tego samego dnia przystąpili do pierwszej rywalizacji, rozwijającej ich umiejętności wędkarskie oraz zdrową rywalizację.

Ponadto zaszczyciła nas swoją obecnością Marcelina Marciniak - dziennikarka Radia Koszalin, która zainteresowała się powstaniem 4 w powiecie koszalińskim szkółki ekologiczno-wędkarskiej.

Dziękujemy za liczne przybycie wędkarzy oraz gości. Jesteśmy wdzięczni Sołectwu Niedalino oraz Radnemu Rady Gminy Łukaszowi Neumannowi za pomoc w organizacji dzisiejszych zawodów.

Do zobaczenia już w czerwcu na zawodach rodzinnych.

zawody

zawody