Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

eBOK woda

eBOK podatki

Imieniny: Piotra, Marianny i Marzeny
piątek, 02 czerwiec 2023

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Wspólnie otwórzmy się na pomoc…

otworz sie na pomoc

Gmina Świeszyno wzięła udział w kampanii profilaktycznej poświęconej ważnemu tematowi jakim jest problem uzależnienia od alkoholu wśród młodzieży oraz osób dorosłych.

Scenariusz interaktywnego filmu oraz dodatek prasowy zostały opracowane we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.  

W projekcie „Otwórz się na pomoc” zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka – 18-latka, który musi zmierzyć się z rozwijającym problemem alkoholowym. Bohater filmu niedawno osiągnął pełnoletniość i wspólnie ze swoją dziewczyną Anią oraz kolegą Krisem, wpadają w wir suto zakrapianych imprez. Rozwojowi choroby alkoholowej Bartka przygląda się Konrad, jego najlepszy przyjaciel od dzieciństwa. Dzięki interaktywnej formule to użytkownicy projektu zdecydują o tym, jak potoczy się historia Bartka. To czy główny bohater projektu powie alkoholowi „nie” zależy tylko od widzów i podjętych w ramach projektu decyzji, a tych w filmie jest naprawę sporo  wyjaśnia Karol Gruszka, manager treści interaktywnych w Grupie Polska Press. 

  

W projekcie umieszczona została sekcja z prawdziwymi historiami, w której można posłuchać, przedstawionych przez aktorów, opowieści rodziców nastolatków uzależnionych od alkoholu. Projekt skierowany jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych.

 

Oprócz materiału multimedialnego, przygotowany został również materiał drukowany, przeznaczony zarówno dla młodzieży jak również dla rodziców. Dodatek prasowy rozdystrybuowany zostanie do placówek oświatowych z terenu Gminy Świeszyno, będzie również dostępny w siedzibie Urzędu Gminy Świeszyno.

 

Zapraszamy Państwa do jakże pouczającej lektury, która być może wskaże odpowiednia drogę pomocy i przyczyni się do dokonania tego DOBREGO wyboru!

Link do interaktywnego, grywalnego filmu:

https://gk24.pl/swieszyno-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re

Wybierz mądrze!