Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

eBOK woda

eBOK podatki

Imieniny: Grzegorza, Zofii i Felicji
sobota, 30 Wrzesień 2023

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Warsztaty rewitalizacyjne

plakat

W dniach 4-5 lipca 2017 r. odbyły się warsztaty rewitalizacyjne w ramach przygotowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Świeszyno do 2022 roku.

Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Pierwszego dnia warsztatów obradowano w Zegrzu Pomorskim w szkole podstawowej. Przedstawiono tam wiele pomysłów na zmianę zaniedbanej przestrzeni oraz poprawę funkcjonalności istniejących obiektów, a także przedstawiono specyfikę problemów Gminy.

W drugim dniu warsztatów rewitalizacyjnych (5 lipca), zrealizowano dwa kolejne spotkania służące wyrażeniu innowacyjnych pomysłów dotyczących zmian przestrzennych przez mieszkańców.

Spotkanie miało miejsce w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Świeszynie, gdzie rozmawiano na tematy związane z potrzebami pojawiającymi się na obszarze Świeszyna i okolic. Pojawiły się pomysły związane ze zwiększeniem atrakcyjności terenu Gminy i rozwiązywania różnorodnych problemów społecznych. Ustalono także główne deficyty i wynikający z nich zarys podstawowych przedsięwzięć.

Kolejne spotkanie poprowadzono w świetlicy wiejskiej w Niedalinie. Zainteresowani urbanistycznymi i społecznymi zmianami mieszkańcy wyrażali swoje poglądy na temat życia w gminie Świeszyno, które wpływały na kreowanie wspólnych pomysłów i rozwiązań do zastosowania i przyszłej realizacji. Pomysły podawane przez uczestników warsztatów wpisywały się w kompleksowe działania prowadzone na terenie gminy oraz charakteryzowały się wysokim poziomem kreatywności.

Były to bardzo owocne spotkania, które umożliwiły mieszkańcom zabranie głosu, a tym samym dały realną szansę na wprowadzenie zmian dopasowanych do ich potrzeb. Ponadto warsztatom towarzyszyły spacery studyjne, które pozwoliły na zaobserwowanie najważniejszych problemów w praktyce.