Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Alicji, Alojzego i Marty
czwartek, 21 czerwiec 2018

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Uroczyste podsumowanie IV konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

Szopki

Do tegorocznego konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową zgłoszono 17 prac z gminy Świeszyno. Szopki wykonane były zarówno indywidualnie jak i grupowo. Wszystkie szopki były piękne i wykonane z wielką starannością. Różne techniki i materiały, za pomocą których zostały wykonane zaskoczyły niejedną osobę.

Komisja po burzliwych debatach wyłoniła I, II, III  i IV miejsce oraz dodatkowo postanowiła wyróżnić 8 szopek. W tym roku, jak w latach ubiegłych, na najpiękniejszą szopkę mogła głosować także publiczność, w wyniku czego została przyznana Nagroda Publiczności.

06.01.2018 r. po mszy, w kościele parafialnym p.w. Narodzenia NMP w Świeszynie odbyło się ogłoszenie wyników tego konkursu oraz wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań.

Nagrody wręczali: Wójt Gminy Świeszyno - Ewa Korczak, proboszcz Parafii - Ks. dr Dawid Fuławka, Dyrektor Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka – Biblioteka Publiczna w Świeszynie – Beata Staszak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie – Dorota Nitka.

Główną nagrodą był telewizor LCD ufundowany przez jednego z organizatorów – Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka – Bibliotekę Publiczną w Świeszynie.

 

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce - szopka nr 11 wykonana przez rodzinę Latkowskich.

II miejsce - szopka nr 3 wykonana przez Różę Łądkowską

III miejsce - szopka nr 14 wykonana przez Oddział Przedszkolny przy SP w Konikowie (opiekun Marlena Łuczak)

IV miejsce - szopka nr 12 wykonana przez Filipa Pastuszyńskiego

Nagrodę Publiczności - szopka nr 17 wykonana przez Świetlicę wiejską w Niedalinie (opiekun Daria Wójcik)

 

Wyróżnienia przyznano dla:

- Rodziny Kruk (nr 2)

- Kingi Radomskiej (nr 5)

- Szkoły Podstawowej Dunowo – opiekun Agata Zglinicka (nr 6)

- Przedszkola Gminnego w Świeszynie (nr 8)

- Nikoli Dolińskiej  (nr 10)

- Świetlicy wiejskiej w Mierzymiu – opiekun Danuta Chromik (nr 15)

- Kamili i Huberta Lebioda (nr 16)

- Świetlicy wiejskiej w Niedalinie – opiekun Daria Wójcik (nr 17)

 

Za udział wręczono dyplomy:

- Ewelinie Zuber (nr 1)

- Oliwii Marciniak (nr 4)

- Indze Jancik (nr 7)

- Rodzinie Winieckich (nr 9)

- Mai i Dominikowi Włodarzewskim (nr 13)

 

Gratulujemy zwycięzcom i bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

 

Podziękowania należą się również sponsorom, dzięki którym zostały ufundowane nagrody w Konkursie, którymi są:

1. Adrianna Angelard – Hotel Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie

2. Waldemar Anarowicz - Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Eksport Import - Koszalin

3. Jan Becla - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „FAGUS” w Świeszynie

4. Krzysztof Cąkała – Skup Złomu i Metali Kolorowych w Świeszynie

5. Irena i Cezary Czenko - Świeszyno

6. Paweł Czopik – Prywatne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKOSAN Świeszyno – Chałupy

7. Robert Czajkowski - Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Handlowo–Usługowe „REMIS” - Dunowo

8. Dinesen Henrik Bo - Firma DEBA Sp. z o.o. Koszalin

9.  Teresa Gawrońska – D.R-U-T „GAWRON” - Giezkowo

10. Justyna Hamułka – EXPRESS BEAUTY - Koszalin

11. Marzena Kulik – Klinika Medycyny Estetycznej i Dermatologii dermaArt - Koszalin

12.  Marzena Klim – Studio Doskonalenia Sylwetki w Koszalinie

13. Adam Kołodziejczyk - EKO–TRANS - Niekłonice

14. Ewa Korczak – Wójt Gminy Świeszyno

15. Magdalena i Marcin Łuszczyńscy – MM TIMBER Windows Sp. z o.o. w Niedalinie

16. Wiesław Mietlicki – Zakład Instalatorstwa Elektrycznego w Świeszynie

17. Piotr Małecki - MOTOMANIAK - Konikowo

18. Multimedialne Centrum Kultury e-EUREKA – Biblioteka Publiczna w Świeszynie

19. Józef Oleszko – Firma Handlowo–Usługowa w Świeszynie

20. Lech Pęk – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Konikowie

21. Ryszard Pilipiec - Instalacje Budowlane w Świeszynie

22. Danuta Polechońska - Świeszyno - Chałupy

23.Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Konikowie

24. Krzysztof Rychel – Mechanika Samochodowa w Konikowie

25. Henryk Sobczyk – Przedsiębiorstwo Handlowo–Usługowe w Świeszynie

26. Żaneta Szymańska - PHU „PTYŚ” - Świeszyno

27. Sylwester Rywak - Naprawa Pojazdów Samochodowych WŁODEX - Konikowo

28. Grzegorz Walkowiak - Walery Serwis - Świeszyno

29. Zdzisław Zakrzewski – HAKO Technology Świeszyno - Chałupy

 

Organizatorzy konkursu: Samorządy Uczniowskie: Szkoły Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie i Szkoły Podstawowej im. 27 WDPAK w Świeszynie oraz Multimedialne Centrum Kultury „e-Eureka”- Biblioteka Publiczna w Świeszynie.

Podziękowania należą się również Henrykowi Łądkowskiemu, który jest pomysłodawcą tego konkursu i bez którego zaangażowania konkurs nie miałby takiej popularności.

 

 Zdjęcia dostępne w Galerii  >>>kliknij tutaj<<<