Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Piotra, Marianny i Marzeny
wtorek, 02 czerwiec 2020

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Projekt noszący nazwę „Przyjazny Kącik” w Szkole Podstawowej w Świeszynie

Pomysł na wykonanie projektu powstał w roku szkolnym 2018/2019 z inicjatywy Rady Rodziców. Został przedstawiony wszystkim rodzicom w klasach, a także całemu gronu pedagogicznemu. Projekt w fazie koncepcji uzyskał aprobatę i akceptację, najbardziej jednak spodobał się dzieciom, które wyraźnie dawały sygnały, że nie mogą się doczekać jego realizacji.

Przyjazny Kącik – bo tak został nazwany, jest miejscem, w którym dzieci mogą na chwilę przystanąć, odpocząć w innych warunkach. Jest miejscem leniwego i wygodnego odpoczynku. Jest miejscem do zabawy ale również nauki. Inicjatywa stworzenia takiego azylu dla dzieci ma zachęcić je do twórczego spędzania czasu poprzez dzielenie się z innymi swoimi myślami. Kącik ma także umożliwiać dzieciom pozostawienia listów z pytaniami, których nie potrafią wypowiedzieć na głos.

Przy realizacji projektu prace podzielono na etapy, angażując do ich realizacji rodziców z wszystkich klas. Prace techniczne nadzorował i wykonywał Pan Tomasz Pławczyk, który jest doświadczonym plastykiem i zapoznając się z tak szlachetną inicjatywą postanowił pomóc, pomimo że nie jest obecnie związany ze szkołą. Do pracy zaangażowały się także same dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły i pomagały w zakresie swoich możliwości i umiejętności.  Poza dobrymi uczynkami jakie wniesiono ciężką pracą przy powstaniu projektu, inicjatywa okazała się być również skuteczną integracją całych rodzin, rodziców z poszczególnych klas, wspólnym spędzaniem czasu oraz dobrą zabawą.        

Dzięki wspaniałej inicjatywie Rady Rodziców i zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, zrealizowany został niesamowity projekt, którego odbiorcami będą nie tylko dzieci obecnie uczęszczające do świeszyńskiej szkoły podstawowej, ale miejsce to służyć będzie również przyszłym pokoleniom.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z realizacji projektu.