Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

eBOK woda

eBOK podatki

Imieniny: Franciszka, Malwiny i Władysława
niedziela, 02 kwiecień 2023

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Obchody Majowe w Gminie Świeszyno

obchody

Tegoroczne Obchody Majowe w Gminie Świeszyno miały zupełnie inny charakter niż dotychczas. Część oficjalna rozpoczęła się od przywitania gości. W spotkaniu wzięła udział Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak, Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno Pan Marek Brzostko, p.o. Dyrektora Zespołu Oświaty Samorządowej Pani Monika Majcher, Dyrektorki i Wychowawczynie placówek oświatowych z terenu Gminy Świeszyno oraz mieszkańcy. Pani Wójt w przemówieniu przybliżyła znaczenie i pochodzenie Świąt Majowych. Przypomniała uczestnikom jak ważna jest ojczyzna, dlaczego warto popularyzować i pielęgnować wiedzę o polskiej tożsamości oraz pokreśliła wagę Konstytucji, która jest symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności. Uroczystość wzbogaciły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Żłobka Gminnego „Tęczowa Kraina” w Konikowie, Przedszkola Gminnego w Świeszynie, Szkoły Podstawowej w Konikowie, Szkoły Podstawowej w Świeszynie oraz Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim.

Obchody Majowe były okazją do nagrodzenia uczestników konkursu pn. „KOMIKSOWA MAJÓWKA” zorganizowanego w celu kształtowania szacunku do Ojczyzny oraz promowania czytelnictwa i aktywnych form spędzania czasu wolnego. Dodatkowo podczas obchodów można było obejrzeć wystawę prac konkursowych, a także prac wykonanych przez gości z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Świeszyno.

Druga część Rodzinnego Pikniku Majowego miała już miejsce na świeżym powietrzu przy Centrum Kultury. Jej oficjalne otwarcie rozpoczęło się od wspólnego wypuszczenia biało-czerwonych balonów. Na przybyłych gości czekało wieje atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, malowanie buziek, wata cukrowa oraz sportowo-rodzinne zabawy. Na miejscu był również wóz strażacki OSP w Świeszynie, z którego wyposażeniem mogliśmy się zapoznać, usiąść za kierownicą, czy spróbować zgasić pożar. Przeprowadzone zostały dwa konkursy rodzinne z nagrodami: scrabble oraz malowanie farbkami kwiatów majowych. W części gastronomicznej Pikniku rządziło Koło Gospodyń Wiejskich w Świeszynie „Marysieńki” oraz Panie z Sołectwa Dunowo.

Dziękujemy za obecność i świetne nastroje wszystkim uczestnikom Rodzinnego Pikniku Majowego!

Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji z całej uroczystości - fotorelacja

obchody

obchody

obchody

obchody