Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Bartłomieja, Franciszka i Łukasza
niedziela, 17 luty 2019

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno - Ortograficzny "KORRIDA 2018"

korrida

Gdyby „Korrida” była dziewczynką, dziś składałaby wniosek o wydanie dowodu osobistego.

15 maja 2018r. o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim odbyła się XVIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno-Ortograficznego „Korrida”. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa w Zegrzu Pomorskim oraz MCK e-Eureka ze Świeszyna. Do udziału w konkursie zgłoszono 33 uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu Gmin Świeszyno, Manowo i Bobolice. Są to placówki z Dunowa, Konikowa, Dargini, Rosnowa, Świeszyna i Zegrza Pomorskiego. Do udziału w pracach komisji konkursowej zaproszono Wójt Gminy Świeszyno Ewę Korczak, Dyrektor  MCK e-Eureka w Świeszynie Beatę Staszak, Dyrektor ZOS w Świeszynie Helenę Zochniak i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim Małgorzatę Korus.

Finał konkursu rozpoczęło dyktando dla uczestników. Następnie uczniowie pisali 45-minutowy test z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego. Podzielono ich na dwie grupy: klasy II-III oraz IV-VII.  Zadania konkursowe przygotowały Joanna Krzyściak i Marta Bartos – pomysłodawczyni konkursu i jego koordynatorka. Po rozwiązaniu zadań uczestnicy udali się na poczęstunek, natomiast nauczyciele-opiekunowie uczniów i komisja konkursowa punktowali ich pracę.

W opinii uczestników tegoroczne zadania były trudne, zwłaszcza dla grupy starszej, która musiała się popisać znajomością nie tylko z gramatyki, ale również prawidłowo napisać następujące dyktando:

Zaledwie bledziutki, nieregularny półokrąg księżyca w oddali ustąpił słońcu, a już zza pierzyny chmur z ponadprzeciętną zwinnością  wyfrunął  srebrzystobiały sokół i znienacka spadł na dostrzeżony łup. Niechybnie rozszarpałby bezbronną ofiarę, gdyby nie wynurzył się nieoczekiwanie ze świeżo rozpulchnionych bruzd rudowłosy lis – spryciarz i przechera, i nie błysnął obnażonymi zębiskami. Zważywszy na niezbyt wyrównane siły, sokół niewątpliwie uległby okrutnemu drapieżcy, ale nastąpił zupełnie nieoczekiwany ratunek w postaci cętkowanej żmii, która również zamierzała rzucić się na niedoszłego pożeracza ptaków.

 

Wyniki konkursu:

 -  w grupie klas II-III:
       I miejsce ex aequo:

Kornelia Wapniarz – SP Konikowo

Maria Kruk – SP Rosnowo

      II miejsce:  Nikola Wesołowskia – SP Rosnowo

      III miejsce:  Julia Łucka – SP Dargiń

-          w grupie klas IV-VI:
I miejsce:  Aleksandra Brulińska - SP Zegrze Pomorskie

II miejsce:  Nina Mielewczyk – SP Świeszyno

 

III miejsce – Miłosz Lesiuk – SP Zegrze Pomorskie

Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują sukcesu uczestnikom i dziękują za wsparcie ze strony Wójt Gminy Świeszyno  i  MCK e-Eureka w Świeszynie, dzięki któremu wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody.

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, gdzie można obejrzeć pełną fotorelację z imprezy >>>kliknij tutaj<<<