Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Danieli, Henryka i Małgorzaty
poniedziałek, 13 lipiec 2020

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Koło PZW nr 71 w Strzekęcinie – Koło z historią

Poniżej lustra wody Jeziora Hajka w Niedalinie, na terenie obiektu rekreacyjnego Eko-Las, z widokiem na majestatyczną elektrownie wodną, odbył się piękny jubileusz 40–lecia Koła PZW nr 71 w Strzekęcinie.

Obecny prezes Henryk Sobczyk otworzył uroczystość serdecznie witając przybyłych gości, wśród których zobaczyć można było Wójt Gminy Świeszyno Ewę Korczak, Radnego Powiatu Koszalińskiego Henryka Kuriatę oraz Prezesa OSP Strzekęcino Pawła Nowaka, a także przybyłych członków Koła, tworzących tę wyjątkową wspólnotę wędkarską, jak również ich rodziny i przyjaciół. W trakcie uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas również Dyrektor KOWR Pan Krzysztof Nieckarz.

Historię Koła oraz jego funkcjonowanie na przestrzeni lat przybliżył wszystkim zebranym gościom były prezes Pan Marian Czajkowski. W swoim wystąpieniu poinformował, że: „Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego docenił działalność Koła przyznając Złotą Odznakę. Również indywidualnie wielu kolegów z Koła otrzymało złote, srebrne i brązowe odznaki, a także medale za zasługi w rozwoju wędkarstwa”. I dziękował mówiąc, iż „funkcjonowanie Koła PZW w Strzekęcinie w dużej mierze możliwe jest dzięki życzliwości i hojności: Gminy Świeszyno, Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie oraz właścicieli Hotelu Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie”.

Następnie głos zabrała Pani Wójt podsumowując działalność oraz współpracę Koła z samorządem, przekazując jednocześnie list gratulacyjny i okolicznościowy obraz z grawerem. Po przemówieniach odbyło się wręczenie odznaczeń i zamknięcie części oficjalnej, której w humorystyczny sposób dokonał Pan Józef Rutkowski, zapraszając do udziału w dalszej części uroczystości.

Zebrani goście i przyjaciele Koła mogli rozkoszować się pysznym, wędzonym pstrągiem i innymi smakołykami przygotowanymi przez członków Koła i jednocześnie cieszyć się wspaniałą pogodą i czasem spędzonym z bliskimi. Na najmłodszych czekało wiele konkurencji sportowych i drobnych upominków przygotowanych przez przyjaciół Koła.

40

40

osp

40

osp