Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Jana, Moniki i Wiktora
wtorek, 21 Maj 2019

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Jubileusz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

wfoś

W minioną środę w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Podczas gali wręczone zostały nagrody dla beneficjentów najbardziej aktywnych w działaniach na rzecz poprawy jakości środowiska. Wyróżnionych zostało 15 instytucji w pięciu kategoriach: Ochrona atmosfery, Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi, Ochrona wód i gospodarka wodna, Ochrona Przyrody oraz Edukacja Ekologiczna.

Niezwykle miło jest nam poinformować, że w kategorii „Ochrona wód i gospodarka wodna” nagroda przypadła Gminie Świeszyno. Sukces jest tym większy, iż ze wszystkich gmin Województwa Zachodniopomorskiego, Gmina Świeszyno, obok Gminy Miasta Szczecin, została jedyną wyróżnioną.

W związku z odbywającą się w środowe popołudnie Sesją Rady Gminy Świeszyno, w której uczestniczyła Wójt Ewa Korczak, podczas uroczystości Gminę reprezentował Marek Brzostko – Inspektor ds. funduszy pomocowych i rozliczeń. Odbierając pamiątkową statuetkę z rąk Prezesa Zarządu WFOŚiGW Pana Pawła Mirowskiego, złożył podziękowania za niezwykle owocną współpracę, życząc Funduszowi kolejnych 25 lat prężnej działalności. Obaj Panowie zgodnie stwierdzili, ze liczą także na równie udaną współpracę w kolejnych latach.

W ostatnich latach ze środków WFOŚiGW w Szczecinie sfinansowane lub współfinansowane zostały między innymi takie zadania jak: budowa sieci wodociągowej w Kurozwęczu, budowa sieci wodociągowej Kępa Świeszyńska-Olszak-Brzeźniki, przebudowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków w Świeszynie czy rozbudowa stacji uzdatniania wody w Czesku Koszalińskim, a także budowa energooszczędnego oświetlenia LED w miejscowościach Niekłonice i Chłopska Kępa oraz dostawa i montaż lamp hybrydowo-solarnych.

wfoś