Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Antoniego, Kamila i Teodora
czwartek, 17 styczeń 2019

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Dzień Seniora

taniec

W dniu 27 kwietnia 2018r. w Hali Sportowej w Konikowie odbył się „Dzień Seniora”, który zorganizowany został przez Wójta Gminy Świeszyno i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeszynie Niedalino Nr 29A. Uroczystość, jak co roku skierowana była do wszystkich mieszkańców gminy Świeszyno, którzy ukończyli 70 lat.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Jacek Marcinkowski, Prezes Koła w Świeszynie Związku Emerytów i Rencistów Wojciech Serocki, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie Pani Dorota Nitka, Ks. Parafii Zegrze Pomorskie Bogdan Gibczyński, Przewodnicząca Związku Emerytów i Rencistów Pani Janina Kokowska, Sołtys Sołectwa Strzekęcino Pan Lewkowicz Leszek, Sołtys Sołectwa Świeszyno Pani Danuta Polechońska oraz Sołtys Sołectwa Dunowo Pani Jadwiga Waśko.

Uroczystość rozpoczęła Pani Ewa Korczak Wójt Gminy Świeszyno, która jako jeden z gospodarzy spotkania przywitała szanownych seniorów oraz oddała głos drugiemu gospodarzowi Pani Marii Gontarek Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeszynie.

Pani Maria Gontarek podziękowała seniorom za tak liczne przybycie na spotkanie oraz oddała głos Inspektorowi ds. świadczeń rodzinnych Pani Magdalenie Borys, która przywitała przybyłych gości.  

Dalsza część spotkania uprzyjemniana była słodkim poczęstunkiem, gorącymi napojami oraz ciepłym posiłkiem. Konsumpcję uprzyjemniał występ dzieci z S.P. w Konikowie z zespołu BEMOL oraz zaproszonych zespołów śpiewaczy Jagody z Niedalina oraz Jarzębiny ze Świeszyna. Amatorski teatr ODSŁONA składający się z mieszkańców Gminy Świeszyno przedstawili spektakl pt. „Biuro matrymonialne”. 

Nie zabrakło również wielu tematów do rozmów, wspomnień. Uczestnicy zabawy byli bardzo zadowoleni, że mogli się spotkać w tak licznym gronie i mile spędzić czas.

Seniorzy tłumnie ruszyli do tańca przy akompaniamencie Pana Władysława Kuta. Na koniec uroczystości każdy z naszych drogich seniorów otrzymał słodki upominek z życzeniami zdrowia, pomyślności, szczęścia w gronie najbliższych.

Fotorelacja z imprezy znajduje się w naszej galerii >>>kliknij tutaj<<<