Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Apolinarego, Filipa i Róży
piątek, 23 Sierpień 2019

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Świeszyńskie Platany 2018 rozdane

platany

Okazją do wręczenia nagród było Spotkanie Noworoczne, którego gospodarzem była Pani Wójt Ewa Korczak. Spotkanie odbyło się w sali Multimedialnego Centrum Kultury „e-Eureka”. Wśród Gości powitaliśmy Pana Mariana Hermanowicza – starostę koszalińskiego, Pana Henryka Kuriatę – radnego powiatu koszalińskiego,  przedsiębiorców, przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych, zespołów śpiewaczych, stowarzyszeń działających na terenie gminy Świeszyno oraz mieszkańców gminy.

Tegoroczną uroczystość, uświetnili muzycy z Filharmonii Koszalińskiej - Adam Vogelsinger oraz Dorota Kuryło, oraz muzyk Pan Edward Klepczyński. Po koncercie przedstawiona została prezentacja zrealizowanych inwestycji Gminy Świeszyno w 2018 roku. Gmina Świeszyno to nie tylko inwestycje, to także zyskujące dużą popularność, imprezy kulturalne i uroczystości, o których nie należy zapominać – w  swoim krótkim wystąpieniu podkreśliła Pani Wójt. W ciepłych słowach o naszej Gminie odniósł się Pan Starosta Koszaliński Marian Hermanowicz..             

Bardzo ważną chwilą wieczoru było wręczenie Świeszyńskich Platanów 2018.  W tym roku przyznane zostały: w kategorii edukacja - Szkole Podstawowej w Świeszynie za bardzo dobre wyniki  egzaminu gimnazjalnego w 2018 roku. Zasłużona nagrodę odebrała Dyrektor Szkoły Joanna Remplewicz. W kategorii kobieta aktywna – społecznik Świeszyński Platan 2018 przyznany został Danucie Polechońskiej, a w kategorii Sport i Kultura Świeszyński Platan przyznany został Panu Bartłomiejowi Kuniczuk.

 

Kategoria edukacja - Szkoła Podstawowa w Świeszynie za wybitne wyniki egzaminu gimnazjalnego w 2018 roku w Powiecie Koszalińskim.

Gimnazjaliści zajęli:

I miejsce z przedmiotów: historia, język polski, matematyka, język angielski na poziomie podstawowym

II miejsce z przedmiotów przyrodniczych i

V miejsce z języka niemieckiego.

Szkoła Podstawowa w Świeszynie jest przyjazna uczniom, nie tylko uczy i wychowuje, ale także wspiera, przygotowuje do dalszego zdobywania wiedzy, do życia i aktywnego udziału  w społeczeństwie.

 

Kategoria kobieta aktywna – społecznik - Danuta Polechońska

W 2018 roku Pani Danuta Polechońska zajęła II miejsce w plebiscycie pn.  Kobieta Roku Pomorza Zachodniego 2018. Wśród ponad stu kandydatek na Kobietę Roku Pomorza Zachodniego to właśnie Pani Danuta Polechońska została nominowana za mobilizację do wspólnego działania na rzecz swojej miejscowości i otoczenia, w powiecie koszalińskim - otrzymała tytuł Kobiety Aktywnej Powiatu Koszalińskiego, który nadany został w uznaniu za działalność gospodarczą i społeczną.

 

Kategoria sport i kultura - Bartłomiej Kuniczuk.

Dzięki aktywnym działaniom Pan Bartłomiej reaktywował Gminny Klub Sportowy w Świeszynie pod nazwą Gminny Klub Sportowy „Szakale Świeszyno”. 

GKS Szakale, które tworzą Szakale, Skrzaty,Żaki oraz Orliki to 62 dzieci uczęszczających na zajęcia.

GKS Szakale Świeszyno w 2018 roku brał udział w wielu turniejach, m.in. Deichman Cup, Bałtyczek Cup, ligach orlika i żaka organizowanych przez Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Pan Bartek jako pierwszy na Pomorzu Środkowym, wprowadził nowoczesne systemy prowadzenia i zarządzania Akademią Sportową.

Należy jeszcze wspomnieć o Nominacji do tytułu „Trener Roku 2018” na łamach Głosu Koszalińskiego.

spotkaniespotkaniespotkaniespotkaniespotkanie